Planujesz remont? Pomyśl o zmianach!

tani projektant wnętrz krakówRemont to doskonały moment, aby wprowadzić w swoją własną przestrzeń kilka zmian, które sprawią, że mieszkanie nabierze nowego, niepowtarzalnego charakteru. Poniżej przedstawimy kilka najnowszych i najbardziej popularnych rozwiązań, które w ostatnich latach pojawiły się w dekoratorstwie wnętrz.

Zielone ściany

Pionowe ogrody we wnętrzach to hit w dekoratorstwie wnętrz, który w ostatnich latach zdobywa coraz więcej zwolenników. Zielone ściany to duże, metalowe konstrukcje, w których posadzone są naturalne rośliny. Takie zielone ściany spełniają wiele funkcji.

Z jednej strony są wspaniałą, żywą dekoracją, która wprowadza do pomieszczenia naturalność i przyjazny dla wzroku element. Z drugiej strony zielone ściany to niezwykle praktyczny detal. Powoduje on zwiększenie wilgotności powietrza, znacznie odświeża, poprzez stałe naturalne dotlenianie, atmosferę we wnętrzu oraz obniża zawartość  kurzu, pyłu i alergenów w powietrzu. Odpowiednio postawiony pionowy ogród wpływa także wyciszająco.

dobry projektant wnętrz krakówDuże znaczenie w tworzeniu zielonych ścian mają gatunki roślin, które zostaną w nim wykorzystane. Istotną rzeczą jest zastosowanie takich wieloletnich sadzonek, którym będą odpowiadać warunki panujące w danym pomieszczeniu. Warto dodać, że zielone ściany z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w pomieszczeniach, gdzie nie ma dostępu światła dziennego. Konstrukcje, w których posadzone są rośliny, mają nie tylko zapewniony profesjonalny system nawadniania, ale także sztuczne oświetlenie imitujące światło dzienne.

Szkło w kuchni i łazience

Doskonałym pomysłem na odświeżenie wizerunku mieszkania czy domu jest zastosowanie szklanych elementów dekoracyjnych. Nowoczesna łazienka wprost nie może się bez nich obyć – prosta i funkcjonalna kabina prysznicowa, szklane drzwi czy rozmaitość luster dają olbrzymią gamę różnorodnych rozwiązań. Podobnie w kuchni, gdzie centralnym elementem dekoracyjnym z powodzeniem mogą być duże, nieprzeźroczyste szklane panele tworzące na ścianach niezwykle dekoracyjne płaszczyzny.

aranżacja wnętrz krakówBez wątpienia, takim elementem dekoracyjnym, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, będą lustra. Ich kształt, oprawa oraz kolor z powodzeniem można dostosować do stylistyki wnętrza. Wpasują się zarówno w klasyczną atmosferę dość ciężkich i eleganckich wnętrz mieszczańskich, jak i nowoczesnej stylistyki opartej na prostych liniach i lekkich konstrukcjach.

Fototapety

To także nowoczesny sposób na dodanie wnętrzom nowego charakteru. Co więcej, duża zmiana w designie pomieszczenia nie pociąga w tym wypadku za sobą dużych kosztów. Fototapety z powodzeniem mogą dodać każdej przestrzeni charakteru. Wielki wybór wzorów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie takie, które będą odpowiadać zaplanowanej stylistyce.

Warto dodać, ze współczesna fototapeta nie koniecznie musi oznaczać zdjęcie. Na ścianach doskonale prezentują się wszelkiego rodzaju wzory, także geometryczne, czy grafika. Fototapeta ma także jeszcze jedną niebagatelną cechę – może być w 100% spersonalizowana – to znaczy, że na własnej ścianie w formie fototapety można mieć zdjęcie lub grafikę stworzone przez siebie.

Dzielenie przestrzeni

Uporządkowana przestrzeń wprowadza do mieszkań i domów pewien ład komunikacyjny oraz daje poczucie większej otwartości i przestronności. Nawet niewielkie powierzchnie warto dzielić – w sposób umowny – ażurowymi przepierzeniami, czy zielonymi ścianami. W ten sposób uzyskamy poczucie komfortu i jasność stylizacji. Czytelna funkcjonalność poszczególnych części mieszkania znacznie poprawi także jego wizerunek.