Szarość wnętrz

szare wnętrze

W ostatnich latach mamy pewną modę na minimalizm w wykańczaniu wnętrz. Co za tym idzie stosuje się wiele zgaszonych barw, w których znajduje się masa szarości. Zastosowanie takich mebli jest bardzo szerokie. Czasami warto się zastanowić co robić, by swoje wnętrza nieco ożywić.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie kolorów Odcienie szarości to obecnie jedna z najbardziej popularnych barw, która stosowana jest w aranżacji wnętrz. Można je między innymi zauważyć na tkaninach, pościeli. Znajdziemy je także na ścianach, obiciach kanap czy dodatkach do wnętrz. Wiele osób jednak szuka dla siebie możliwości ożywienia takich wnętrz. Rozwiązaniem może tutaj być zastosowanie kolorów, które sami lubimy i w których będzie więcej energii.

Szarość i biel

Kolor szary we wnętrzach doskonale komponuje się między innymi z bielą. Dlatego taka stylizacja polecana jest osobom, które lubią wnętrza skandynawskie. Połączenie takie sprawdzi się tam doskonale. Jest to kolorystyka bezpieczna i dobrze wyglądająca. Obecnie do wyboru mamy różne białe dodatki, które można przy wykańczaniu swoich wnętrz spokojnie zastosować urozmaicając ich wygląd.

Biel

będzie także nadawać wnętrzom nieco więcej świeżości i będzie w stanie rozjaśnić pomieszczenia.

Mocny akcent

Szarość na pewno skomponuje się także z innymi ostrzejszymi kolorami, w których będzie bardzo dużo energii. Na pewno doskonale sprawdzać się będą takie barwy jak czerwień, fiolet czy zieleń. Niekiedy można użyć jeszcze większych kontrastów oczywiście pod warunkiem, że lubi się takie mocne kolory jak pomarańcz, malina czy inne silne kontrasty, które w niektórych przypadkach będą się dobrze sprawdzać.

Brąz i szarość

Okazuje się, że z szarością może się także dobrze komponować kolor brązu. Jest to rozwiązanie, które także dobrze się sprawdzi i może być wykorzystywane w wielu miejscach. Brąz świetnie może uzupełniać wnętrza łączone z szarością oraz bielą. Dzięki brązowemu kolorowi tak naprawdę pomieszczenia będą miały swój przytulny charakter i to będzie także istotna kwestia.